Wellness, masáže, relaxace

Reflexní masáž

Reflexní masáž je jedna z nejúčinnějších metod alternativní léčby.

Reflexní masážTato masáž má až neuvěřitelné účinky při léčbě a působí jako prevence proti řadě onemocnění. Reflexní terapie vychází z toho, že všechny orgány a části organismu, mají svá energetická a nervová – reflexní – zakončení na různých místech těla. Na těchto zakončeních se projevuje stav odpovídajících orgánů a části těla. Kompresí těchto bodů je možno ovlivňovat stav vnitřních orgánů a tím značně napomoci uzdravujícímu procesu, dočerpání či ubrání energie, podle toho, co je třeba.

Průbeh masáže:

Při úvodním rozhovoru povyprávíte o všech bolestech, které vás trápí a společně stanovíte postup, který pro vás bude optimální. Poté následuje přípravná bublinková koupel nohou nebo parní bylinkový zábal rukou, či jiných částí těla podle potřeby. Následuje samotná reflexní masáž plosky nohy, ruky nebo šíje. Ošetrovaná partie je uvolněna a rozhýbána, po té masírována pomocí pohybů, tahů a tlaků na měkké tkáni zahrnující svaly, pojivovou tkáň, šlachy, vazivo a klouby za účelem vyvolat ozdravný proces, zlepšit tělesnou cirkulaci, ulehčit psychickému stresu, zmírnit bolest, zklidnit nebo posílit určitý orgán či oblast a tak dosáhnout blahodárných a prospěšných účinků. Masáž je prováděna na sucho nebo s olejem, záleží na vás, co je vám příjemnější. Po masáži pocítíte příjemné celkové oživení a lehkost.

Bolest v průběhu masáže:

Pokud je vaše tělo v pohodě, bude pro vás masáž velmi příjemnou relaxací a jen při určitých kompresích reflexních bodů můžete zaznamenat zvýšenou citlivost. Je-li však bolest intenzivnější, jedná se pravděpodobně o poruchu určitého orgánu. Proto se nesnažte během terapie o statečnost a s bolestí se ihned svěřte. Terapeut pak lépe odhadne míru vaší citlivosti a může věnovat dostatek času uvolnění, aby to pro vás bylo co nejpříjemnější.

Reflexní masáž – cena:

  • Reflexní masáž nohou s bublinkovou masáží chodidel, 45 min.,
    Kč 800,- VIP cena Kč 600,-
  • Reflexní masáž rukou s parním bylinkovým zábalem, 45 min.,
    Kč 800,- VIP cena Kč 600,-
  • Reflexní masáž celého těla s bublinkovou masáží chodidel a parním bylinkovým zábalem, 90 min., Kč 1400,- VIP cena Kč 1200,-

Kontraindikace:

Terapie se nesmí provádět u pacientů po transplantaci orgánů. Mohlo by totiž dojít k aktivaci vlastních obranných mechanismů proti nově transplantovanému orgánu.

Doporučení:

Aby došlo k úplnému uzdravení pomocí reflexní terapie, je zapotřebí sezení několikrát opakovat, zpočátku i několikrát týdně. To záleží na intenzitě a délce onemocnění. Čím závažnější a dlouhodobější charakter onemocnění, tím častější by terapie měly být.
Zlepšení zdravotního stavu není zázračné, nýbrž postupné, takže mějte trpělivost! I po odeznění problému se doporučuje navštěvovat terapii v jednoměsíčních intervalech k udržení stávajícího zdravotního stavu.

Využijte náš věrnostní program a mějte všechny procedury za výhodnější cenu. Nebo věnujte vašim blízkým poukaz jako dárek v jakékoliv hodnotě.